Прем'єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що Україна виконає всі необхідні умови для підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі. Про це він заявив учора, 24 червня, у Люксембурзі на спільній прес-конференції з віце-прем'єр-міністром, міністром закордонних справ Ірландії Еамоном Гілмором і єврокомісаром з розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Ми обговорили всі питання, які виникали у наших партнерів. Найголовніше, і ви про це чули у виступах пана міністра і єврокомісара, що у нас є впевненість, що ми рухаємося у правильному напрямі, і Україна демонструє досить серйозне просування у цій сфері. Нам залишилося ще чимало зробити, але у нас є впевненість, що ми виконаємо всі взяті на себе зобов'язання», - сказав Азаров.

Разом з тим він підкреслив, що, перш за все, реформи, які здійснює уряд, потрібні Україні. «Абсолютно те, що ми робимо, ми робимо заради інтересів країни. Я не підписався би під жодним із пунктів, якщо вони суперечили б інтересам України», - зазначив прем'єр-міністр, підкресливши, що євроінтеграція залишається безумовним пріоритетом України.

У свою чергу, Фюле зазначив, що Україна досягла прогресу у проведенні реформ. «Сьогодні відновилося відчуття відданості і руху у правильному напрямі у наших відносинах. Україна досягла гарного прогресу в певних своїх напрямах», - сказав він.

Разом з тим Фюле закликав українську опозицію працювати конструктивно заради прийняття необхідних Україні євроінтеграційних перетворень. «Ми закликали прем'єр-міністра Миколу Азарова зробити все можливе для того, щоб створити сприятливе середовище для співробітництва з питань реформ, які цікавлять Європейський Союз. Одночасно я хочу закликати опозиційні сили брати конструктивну участь у роботі над порядком денним Європейського Союзу», - сказав єврокомісар.

При цьому він висловив відданість ЄС щодо запровадження безвізового режиму з Україною.

Як раніше повідомляв ForUm, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною. Документ містить не тільки політичну складову, але також передбачає створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

226