У Севастополі радикально налаштовані городяни знесли садово-паркову композицію «Символ Доброти і Дитинства - Кульбаба», подаровану урядом Москви до двісті тридцятої річниці міста і встановлену 15 червня.
 
Козачий отаман Анатолій Марета особисто розхитав «Кульбабу» і повалив на газон, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
 
«Це сатанинський окультний антихристиянський знак і він не повинен стояти в Севастополі. Долоня з оком всередині - це знак влади і контролю над світом, того, чого домагаються масони і сатаністи всього світу», - заявив Марета журналістам.
 
Заступник голови Севастопольської міської держадміністрації Віктор Драченко у своєму коментарі назвав громадян, які брали участь у знесенні «Кульбаби», псевдозахисниками інтересів міста.
 


На думку Драченка, «Кульбаба» абсолютно нешкідлива і не є монстром, як їїї намагаються зобразити окремі громадські працівники в лапках.
«Я б цих громадських працівників назвав псевдозахисниками і інтересів міста, і інтересів моралі. І весь цей галас - ні що інше як політична акція, черговий безглуздий привід крикунів, який межує фактично з ксенофобією», - сказав він.

Автор композиції «Кульбаба» - відомий скульптор Григорій Потоцький, президент і засновник Міжнародної Академії Доброти, звернувся до Президента України Віктора Януковича та голови Севастопольської міської держадміністрації Володимира Яцуби з відкритим листом.

«Просимо Вас, допомогти відновити Символ Доброти Кульбаба». Можливо, вперше за всю історію російсько-українських відносин Москва подарувала настільки зворушливий, беззахисний художній образ Символ Доброти «Кульбаба» і настільки ясно висловила свою позицію. На табличці під скульптурою написано: Людина тільки тоді Людина, коли вона добра. Доброта - вирішення всіх проблем. Де доброта - немає кордонів», - йдеться в листі.

Потоцький просить також дати оцінку тому, що сталося, і притягти до кримінальної відповідальності як за руйнування художнього твору, так і за демонстративне розпалювання релігійної ворожнечі й антисемітизму.

Нагадаємо, садово-паркова композиція «Символ Доброти і Дитинства - Кульбаба» зроблена з бронзи, висотою 3 метри, була подарована Севастополю 30 квітня 2013 року під час візиту до міста делегації уряду Москви на чолі з керівником Департаменту зовнішньоекономічних і міжнародних зв'язків міста Москви Сергієм Череміним .

Пам'ятник «Кульбаба» вперше була відкрита 20 жовтня 2007р. у Таллінні, як символ Доброти, відображення крихкості і необхідності берегти дружбу. Вперше в Україні пам'ятник Доброти був встановлений у Миколаєві в 2008 році.

Крім того, пам'ятник встановлено у містах Юрмала (Латвія, 2008 р.), Рач (2008 р.) і Гросгмайн (2009 р.) (Австрія), Вал-де-Зер (Франція, 2009 р.), Гуанчжоу (Китай, 2009 р.) Москва (Росія, 2010 р.), Степанакерт (Нагірний Карабах, 2010 р.), Женева (Швейцарія, 2010 р.), Кіто (Еквадор, 2011р.), Себу (Філіппіни, 2011 р.), Родос (Греція, 2011 р.).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

382