Місцю перепоховання понад 700 героїв Великої Вітчизняної війни біля каплиці Архангела Михаїла в районі Конча-Заспи - Народному меморіалу, створеному за ініціативою громадськості, надано державний статус.

Меморіал протягом 20 років був одним з тих місць на Київщині, де можна було поховати останки загиблих воїнів.

Але, незважаючи на неодноразові звернення громадськості до різних органів влади, пам'ятник не мав офіційного визнання.

"Ігнорування цього питання призводило до того, що виникали проблеми з похованням як для сімей загиблих воїнів, так і для ентузіастів з пошукових організацій. Сьогодні питання вирішено», - повідомив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

Символічно, що Народний меморіал внесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України саме напередодні Дня скорботи - 22 червня: відповідний наказ Міністерства культури датований 18 червня 2013 р., повідомляють «Українські новини».

Згідно з цим документом Київської міської держадміністрації, у віданні якої знаходиться територія, на якій розміщений некрополь, доручено провести необхідні формальності, а саме: упорядкувати облікову документацію і видати відповідне свідоцтво.

Нагадаємо, що 9 травня під час покладання квітів до Народного меморіалу перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов пообіцяв взяти під особистий контроль надання пам'ятки державного захисту з метою забезпечення її належного функціонування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175