Конституційна асамблея пропонує встановити у Конституції, що Основний Закон схвалюється Верховною Радою і затверджується на всеукраїнському референдумі.

Це передбачено проектом Концепції внесення змін до Конституції України. Передбачається, що цей проект буде винесений на розгляд Асамблеї в п'ятницю.

Так, автори Концепції пропонують, щоб проект Конституції вносився до Верховної Ради Президентом або не менш як двома третинами народних депутатів від конституційного складу (в даний час не менше ніж однією третиною).

Крім того, пропонується передбачити, що проект Конституції розглядається Верховною Радою і вважається схваленим, якщо за нього проголосували не менше ніж дві третини від конституційного складу парламенту.

«У разі схвалення законопроекту Президент приймає рішення про призначення всеукраїнського референдуму з прийняття відповідного закону», - зазначено в Концепції, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Автори також пропонують, щоб до закону про внесення змін до Конституції не застосовувалося вето Президента.

Крім того, пропонується: «Уточнити конституційну процедуру перегляду чинної Конституції, зняти суперечності і усунути нечіткості у визначенні такої процедури (статті 157, 158,159)».

Концепцією також передбачено обов'язкове прийняття окремих законів про введення в дію Конституції чи закону про внесення змін до Основного Закону.

Крім того, автори вважають, що XIII розділ Конституції слід доповнити положенням про підстави, суб'єкти та порядок прийняття Основного Закону.

При цьому у загальнометодичних підходах до формування Концепції внесення змін до Конституції пропонується «здійснити системне і комплексне оновлення конституційного регулювання суспільних відносин в Україні шляхом внесення змін згідно з розділом XIII Конституції».

У чинній Конституції передбачено два варіанти порядку внесення змін до Конституції: 1) за рішенням Верховної Ради України з наступним затвердженням змін всеукраїнським референдумом - у разі внесення змін до розділів I (Загальні принципи), III (Вибори. Референдум) і XIII (Внесення змін до Конституції України, 2) за рішенням однієї лише Верховної Ради України - у разі внесення змін до інших розділів.

Концепцію внесення змін до Основного Закону планується розглянути на Конституційній асамблеї в п'ятницю. Передбачається, що свої пропозиції до документа до 1 вересня 2013 року зможуть вносити члени Конституційної асамблеї, експерти, вчені, громадські об'єднання, політичні партії, громадяни.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблею» 17 травня 2012 року. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при Президентові України.

Нагадаємо, голова Конституційної асамблеї, перший Президент України Леонід Кравчук повідомив, що асамблея планує в березні оприлюднити концепцію внесення змін до Основного Закону.

Пізніше презентація нового проекту Конституції України була перенесена на травень.

Венеціанська комісія вважає, що Закон «Про всеукраїнський референдум» не повністю відповідає міжнародним стандартам.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

229