Генеральний директор інвестиційної компанії European Capital Management, член Ділової Ради «Україна-Китай» Вадим Браїловський вважає перспективною програму із закупівлі зерна Китаєм у ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» для подальшого реекспорту.

«Так, це дуже перспективний напрям співпраці країн. Більше того - в найближчі роки ми побачимо активізацію кредитування китайськими банками українського агропромислового сектора взамін на бартерні поставки сільськогосподарської продукції. У цьому питанні величезні перспективи. Їхній банк надає кредити, а ми в обмін - кукурудзу, сою і т.д. Тим більше, я знаю, що у китайців нещодавно зірвалися переговори щодо постачання сої з Аргентиною», - додав він.

Експерт констатує, що в тому числі завдяки посиленню співпраці в аграрному секторі товарообіг України з Китаєм в 2012 році склав $10 млрд, спрогнозувавши, що в 2015 році він збільшиться до $20 млрд. У майбутньому, за його словами, Україна може домогтися стратегічної співпраці з Китаєм на період до 2023 року і досягти товарообігу між країнами порядку $100 млрд.

Допомогти в досягненні цих показників, на його думку, може плідна робота комісії зі співробітництва між урядами двох країн.

Нагадаємо, що раніше китайська державна компанія розпочала програму щодо закупівлі зерна у ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) для подальшого реекспорту своїм покупцям.

Як повідомив, голова ДПЗКУ Ігор Якубович, з липня Китай зможе закуповувати зерно нового врожаю.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

153