Вогонь, який спалахнув увечері в четвер в офіційній резиденції президента Латвії у Ризькому замку, знищив більше 3,2 тисячі квадратних метрів площі будівлі, пожежа локалізована, повідомила журналістам у п'ятницю прес-секретар Державної пожежно-рятувальної служби (ДПРС) Вікторія Шембель.

Пожежа була локалізована о 03:53. На місці досі працюють пожежні розрахунки.

«Знищено понад 3,2 тисячі квадратних метрів площі», - сказала Шембель.

За її словами, найбільше пошкоджено дах будівлі - вигоріло близько 2,4 тисячі квадратних метрів. На четвертому поверсі будівлі знищено 600 квадратних метрів площі, а на третьому - близько 200 квадратних метрів, повідомляє РІА «Новости».

Президент Латвії тимчасово працює у Будинку Чорноголових у Ризі у зв'язку з ремонтом в його резиденції.

Повідомлення про загорання надійшло о 22:21 у четвер. У Державній пожежно-рятувальній службі оцінили ситуацію як серйозну, до боротьби з вогнем були залучені всі доступні в Ризькому регіоні ресурси, викликана підмога з Юрмали, а також буксир Ризького вільного порту.

У будівлі Ризького замку розташований Національний історичний музей Латвії і музей словесності. На місце пожежі прибула міністр культури Латвії Жанета Яунземе-Гренд, яку рятувальники провели у замок: переконатися, що можна врятувати цінності та експозиції музеїв.

Міністр культури Латвії скликала екстрене засідання Кризового комітету у зв'язку з пожежею.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

201