Продукція українського виробництва менш конкурентоспроможна на ринках Європейського Союзу, ніж на ринках Митного союзу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході круглого столу на тему: «Інтеграційна політика України: пошук прийнятної форми співпраці» заявив фінансовий експерт Віктор Суслов.

«За підсумками I кварталу 2013 року 34% українського експорту становила продукція до МС, а 28% - в ЄС. 35% українського імпорту становив МС, а ЄС - 33%. Таким чином, показники торгівлі з ЄС гірші», - зазначив експерт.

За його словами, Україна не може відмовитися від співпраці з МС, оскільки це вигідно для економіки країни.

Він також додав, що, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна бере на себе зобов'язання впровадити у своє законодавство близько 100 директив ЄС та технічних регламентів.

«Одні тільки технічні стандарти будуть коштувати колосальних коштів, а для впровадження директив потрібні десятки мільярдів гривень, що може значно знизити конкурентоспроможність української продукції», - вважає Суслов.

Експерт підкреслив, що представники промислових і галузевих організацій України повинні уважно ознайомитися з Угодою про асоціацію з ЄС, текст якої опублікований на сайті ВР, щоб реально знати, до чого вони повинні прийти після її підписання, і чи зможуть вони запровадити європейські стандарти на своїх підприємствах у встановлені терміни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159