Міністерство соціальної політики створило спеціальну комісію, яка перевірить якість надання послуг з харчування дітям-чорнобильцям. Про це заявила міністр соціальної політики України Наталія Королевська, повідомляє прес-служба відомства.

За її словами, комісія була створена за численними зверненнями батьків, громадських організацій та представників ЗМІ зі скаргами на якість і вартість харчування для дітей-чорнобильців.

«Ми отримали численні звернення від батьків, громадських організацій, представників ЗМІ щодо якості та вартості харчування дітей-чорнобильців. У зв'язку з цим Мінсоцполітики була створена спеціальна комісія і розпочато перевірку якості надання послуг щодо харчування дітям-чорнобильцям по всій країні. Перевіркою буде охоплено діяльність всіх без винятку компаній, які в листопаді минулого року перемогли у відповідному тендері. На сьогодні їх послугами охоплено 236 тис. дітей-чорнобильців у 12 областях України. Перевірятися як якість харчування, так і обгрунтованість цін на продукти», - сказала Королевська.

Вона зазначила, що перевірка буде грунтовною, і за її підсумками будуть вживатися необхідні заходи. «За кожним фактом порушень ми будемо звертатися до правоохоронних органів та за підсумками перевірки розривати угоди з недобросовісними постачальниками. Ми не допустимо, щоб діти отримували неякісні продукти або щоб через завищення ціни знижувалися норми споживання», - сказала вона.

Крім того, міністр повідомила, що Мінсоцполітики ініціює зміни до тендерних умов, щоб посилити контроль за компаніями, які надають харчування дітям-чорнобильцям.

«Ми ініціюємо зміни, які посилять контроль за такими компаніями. Ми введемо їхню пряму підзвітність батьківським комітетам і громадським організаціям, рішення яких мають стати визначальними у питанні співпраці з тими чи іншими компаніями. Крім цього, буде запроваджено більш жорстка відповідальність компаній-постачальників за неякісно надані послуги», - підсумувала Королевська.

Тендери на закупівлю послуг з харчування дітей-чорнобильців у 2013 році були проведені Міністерством соціальної політики України у листопаді минулого року.

Тендерні умови визначаються на основі норм харчування дітей, розроблених Міністерством охорони здоров'я. За умовою договору, підрядник надає послугу одноразового щоденного гарячого харчування для дітей у навчальних закладах. Якість послуги має відповідати вимогам виконання 30% фізіологічних (медичних) норм харчування.

Відповідність умов і норм харчування дітей визначеним стандартам перевіряє Санепідемстанція.

Акти за фактом наданих послуг з харчування підписують директори шкіл та керівники районних відділів освіти. На основі цих актів Міністерство перераховує кошти постачальникам послуг.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

391