Рівень неліцензійного програмного забезпечення в органах виконавчої влади становить 32%, а не 70%, як заявляв гендиректор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків. Про це свідчать дані щорічної інвентаризації, пише «Капітал».

У 2012 році аналогічна інвентаризація показала, що «піратськими» було більше 40% програм на комп'ютерах чиновників. «Зараз прокуратура регулярно перевіряє використання програмного забезпечення. Мені відомі випадки, коли керівники відомств за свої гроші купували ліцензійні програми. Ніхто не хоче проблем», - повідомив виданню голова Державної служби інтелектуальної власності Микола Ковін.

Втім, за його словами, окремо за брендом Microsoft частка «піратської» продукції може досягати 45%.

Свої підрахунки чиновники збираються представити в цю п'ятницю перед європейським керівництвом корпорації Microsoft. Відповідаючи на звинувачення американської корпорації в бездіяльності, українська влада вирішила провести розширену нараду на рівні Кабінету Міністрів і під керівництвом віце-прем'єр-міністра Костянтина Грищенка.

Нагадаємо, що минулого тижня Торговельне представництво США назвало Україну «піратом №1», пригрозивши позбавити її торгових преференцій. Однією із причин уваги до питання порушення прав інтелектуальної власності стала заява компанії «Майкрософт Україна» про те, що 70% програмного забезпечення в органах виконавчої влади є «піратським», в той час як рік тому цей показник був на рівні 60%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

138