Українські виробники шампанського і коньяку матимуть 10 років, щоб відмовитися від цих назв. Про це йдеться у проекті Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, текст якого оприлюднено на сайті Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради.

Зокрема, у тексті документа наголошується, що перехідний період для українських виробників алкогольних напоїв, назви яких підпадають під законодавство ЄС про охорону географічних назв, матиме 10 років для зміни назви продукції, повідомляє «Укрінформ».

Приміром, українські виробники зможуть ще протягом 10 років після набуття чинності угоди виробляти, презентувати і продавати на території України алкогольні напої з такими назвами: Champagne, Cognac, Madera, Porto, Jerez / Xeres / Sherry, Calvados, Grappa, Anis Portugues , Armagnac, Marsala, Tocaj.

У той же час, як зазначено в угоді, деякі назви сирів, зокрема Parmigiano Reggiano (пармезан), Roquefort, Feta, можуть використовуватися українськими виробниками протягом семирічного перехідного періоду.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

148