Президент Польщі Броніслав Коморовський виступає проти дій, які можуть зашкодити розвитку польсько-українських відносин у зв'язку з 70-ю річницею Волинської трагедії.

Про це сказав екс-президент України, голова громадського комітету «Примирення між народами» Леонід Кравчук, який зустрівся з Коморовським у Варшаві 19 червня.

Виступаючи у Варшавському університеті, Кравчук назвав «конструктивною і зваженою» розмову, яку він провів з главою Польської держави, зазначивши, що вони погодилися з необхідністю зберегти хороші відносини між Україною та Польщею.

«Ніякі наші дії сьогодні не можуть бути такими, щоб нашкодити поглибленню наших польсько-українських відносин, плато для яких створювалося вже 22 роки», - сказав Кравчук, розповідаючи про розмову з Коморовським.

Екс-президент України закликав розглядати Волинську трагедію в контексті подій Другої світової війни і нагадав, що український і польський парламенти у 2003 році вже приймали спільну заяву з цього приводу. Кравчук назвав «зваженою» позицію, викладену в тій заяві, а спроби певних сил час від часу повертатися до переоцінки тих подій «шкідливими».

«Є не досить коректні заяви певних політичних сил, але немає і, знаючи настрої чинного Президента України і парламенту, переконаний - не буде поставлено у Верховній Раді питання про перегляд оцінок, які були підготовлені спільно у 2003 році», - сказав він, повідомляє «УНІАН».

Кравчук також зазначив, що трагедія на Волині у 1943 році не може бути кваліфікована як «геноцид» польського населення, помітивши, що ті події не підпадають під таке визначення Організації Об'єднаних Націй. Він також закликав не називати ОУН і УПА «злочинними» організаціями, зазначивши, що кваліфікувати їхні дії як злочинні може лише міжнародний суд.

Кравчук закликав не відкривати «ящик Пандори», вишукуючи в історії факти, які підтверджували б одну з версій подій 1943 року на Волині, яка вигідна у певному політичному контексті, підкресливши, що це становить велику небезпеку для відносин між Україною та Польщею. Він додав, що влада обох країн має можливості організувати спільні заходи з нагоди 70-ї річниці Волинської трагедії, висловивши сподівання, що це відбудеться.

Нагадаємо, депутати польського Сейму планують прийняти з нагоди 70-ї річниці Волинської трагедії спеціальну заяву. Більшість парламентських партій у своїх проектах заяви звинувачують «злочинні організації» ОУН і УПА в «геноциді» поляків. Проти використання слова «геноцид» виступає правляча в Польщі партія «Громадянська платформа» (РО), яка представлена ​​у Сеймі 209 депутатами з 460.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

214