В українські міста, в яких можливе підтоплення, передислоковано рятувальників і техніку з південних і південно-східних областей країни. Про це, як повідомляє кореспондент ForUm'у, заявив віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул у ході засідання Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«У Дунаї відбувається підйом води, як і прогнозувалося, але небезпечних відміток рівень води не досягне. За оцінками експертів, в Україні такого масштабного підтоплення, як в Європі, не буде. Рівень води вже істотно нижчий, ніж був у Німеччині, Чехії та Сербії. Проте в райони можливого підтоплення передислоковано 1200 рятувальників, і 400 одиниць спеціальної техніки з АР Крим, Одеської, Вінницької, Запорізької та Миколаївської областей», - сказав він.

За словами віце-прем'єра, у разі необхідності можуть бути перекинуті сили рятувальних служб і з інших областей.

«На сьогоднішній день на румунській ділянці Дунаю підйом води становить 7-28 см за добу, що не є критичним рівнем. З румунською стороною ми відпрацювали спільні дії щодо зменшення рівня води за допомогою каскадів гідротехнічних споруд», - повідомив Вілкул.

Як повідомляв ForUm, українські рятувальні служби прогнозують, що в країні великої води і масових підтоплень не буде, але при цьому вони готуються до попередження локальних можливих надзвичайних ситуацій.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

171
Туфли осень-зима Everest