В Україні триває реалізація Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. У рамках виконання положень цього документа планується залучити інвестиції в галузь сільськогосподарського машинобудування. Так, у цьому напрямі поки відпрацьовується п'ять інвестиційних проектів. А їхнє фінансування планують здійснювати під державні гарантії обсягом близько 700 мільйонів гривень. Про це сьогодні в ході брифінгу на засіданні Кабміну повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Уряд вже активно приступив до реалізації Програми активізації розвитку економіки на найближчі два роки. Аграрний блок є одним із провідних у цьому документі. У його рамках ми плануємо залучити інвестиції у розвиток вітчизняного сільгоспмашинобудування. У цьому напрямі ми опрацьовуємо п'ять інвестиційних проектів. Їхнє фінансування планується здійснювати під державні гарантії обсягом близько 700 мільйонів гривень», - зазначив Присяжнюк.

За словами глави відомства, у рамках цих інвестиційних проектів планується почати виробництво зернозбиральних комбайнів на базі ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» спільно з компанією CLAAS, а також на заводі зварювання ім.Патона разом з компанією New Holland. Також ТОВ «Укравтозапчастина» з італійською фірмою Landini планують виробляти сучасні потужні трактори. Крім того, буде розпочато виробництво широкозахватних посівних комплексів і грунтообробної техніки на ПАТ «Червона зірка».

«За нашими розрахунками, ефективність від впровадження цих інвестиційних проектів вдвічі підвищить імпортозаміщення сільськогосподарської техніки, тобто до 40%», - підкреслив Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

142