Україні важливо привести у належний стан двосторонні торговельні відносини з Білоруссю, заявив колишній посол України в Білорусі Ігор Ліховий, повідомляє «Радіо Свобода».

«Ще ніколи так Україна не, вибачте, втрачала свої позиції в розумінні негативного сальдо. Воно у нас тепер просто астрономічне! Неприпустимо з такою державою, як Білорусь, мати Україні таке від'ємне сальдо», - зазначив він.

«І я особливо не пишався б тим, що ми маємо великий товарообіг. Треба дивитися і аналізувати, з чого складається цей товарообіг і чому ми більше закуповуємо, значно більше, ніж продаємо Білорусі», - сказав Ліховий.

За його словами, Україна могла б дуже багато чого не закуповувати в Білорусі, а виробляти у себе. «Безсумнівно. Не гіршої якості. І таким чином поліпшити торговельне сальдо, а не відправляти валюту за кордон», - сказав колишній посол у Білорусі.

«Білорусь цього собі не може допустити. У Білорусі в порівнянні з Україною значно менші ресурси. Україна - багата держава. Надзвичайно! Ми можемо собі дозволити мільярд - туди, мільярд - сюди, п'ять мільярдів. Розумієте? А Білорусь рахує. Рахує! І цьому варто повчитися», - сказав Ліховий.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідав Україну з дводенним візитом, у ході якого було підписано низку документів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

188