Україна готова піти на обговорення і перегляд спецмита на імпорт автомобілів, якщо це буде однією з умов підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Про це повідомив на прес-конференції у Києві заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко.

«Залежно від переговорів, які будуть проводитися на цю тему, ми візьмемо на себе зобов'язання змінити або відмовитися від захисних заходів через певний час, місяці або роки», - сказав Майко.

За його словами, цілком можливо, що Україна буде змушена певним чином переглянути підходи до визначення спецмита.

«Якщо введення захисних заходів призводить до потенційних втрат наших партнерів, то вони можуть висунути вимоги обговорити ці питання», - сказав заступник міністра, зазначивши, що наслідком цього можуть стати певні зміни, повідомляє «УНІАН».

Разом з тим, він зауважив, що з боку Євросоюзу вже надійшла пропозиція обговорити питання спецмита, при цьому воно не позиціюється як проблема на шляху до підписання угоди про зону вільної торгівлі.

«Я не думаю, що це питання буде проблемою при підписанні угоди про ЗВТ з ЄС, тому що ціна питання не така вже велика», - сказав Майко.

Однак, за його словами, це питання дуже чутливе, і необхідно думати про те, як компенсувати ці заходи.

Як повідомляв ForUm, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення спеціальних мит на імпорт автомобілів. Очікується, що спецмито на іномарки допоможе стати на ноги вітчизняному автопрому

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що введення Україною спеціальних мит на імпорт автомобілів не вплине на перспективи підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

271