Україна і Республіка Білорусь мають активізувати двосторонні відносини, адже існує значний потенціал для їхнього розвитку. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час українсько-білоруських переговорів у розширеному складі, повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави.

«Той значний потенціал, який існує між нашими країнами, ми вважаємо, що він використовується не повною мірою. Є резерви, і, маючи такі хороші відносини, звичайно, ми повинні мати і перспективу вирішення цих питань», - сказав він.

За словами Януковича, обидві країни налаштовані на більш повне використання можливостей співпраці у різних сферах.

Основою для активізації співпраці ділових кіл України і Білорусі, на думку Президента, повинні стати як існуюча договірна база, так і нові угоди про співпрацю. «Ми покладаємо великі надії на те, що наші підкомісії запропонують нам такий порядок і конкретний напрям співробітництва у різних сферах», - сказав Янукович.

Зокрема, йдеться про розвиток транспортних можливостей двох держав, транспортування нафти, військово-технічне та міжрегіональне транскордонне співробітництво, розвиток агропромислового комплексу, сільгоспмашинобудування.

У свою чергу, Лукашенко зазначив, що у України і Білорусі вже є певні досягнення у двосторонньому співробітництві. Зокрема, це стосується рівня товарообігу, створення спільних підприємств, які працюють в обох країнах. Разом з тим, за словами президента Білорусі, рівень співпраці недостатній.

«І у вас і у нас працюють спільні підприємства. Це добре, але цього, звичайно, недостатньо. Ми сповнені рішучості свій шлях пройти, створюючи більшу кількість з великими обсягами виробництва спільних підприємств з серйозною локалізацією на українській землі», - підкреслив він.

Лукашенко позитивно оцінив прийняту Україною програму з розвитку агропромислового комплексу та сільського господарства. «Ви правильно вирішили, що пройти цей шлях треба. Ми будемо корисні для України в реалізації цієї потужної програми», - сказав президент Білорусі.

За його словами, Білорусь готова створювати спільні сільгосппідприємства для модернізації українського сільського господарства на основі сучасної техніки.

Як раніше повідомляв ForUm, у Києві відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича та президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236