Співробітники відділів по боротьбі з тероризмом управлінь безпеки Стамбула, Анкари і Ескішехира сьогодні вранці провели облави більш ніж по ста адресах мешкання осіб, що провокували сутички. Затримано понад сто осіб.

У Стамбулі, де останні два тижні відбувалися найбільші зіткнення провокаторів з поліцією, влада перевірила майже сотню адрес. У затриманих вилучено, як мінімум, три одиниці вогнепальної зброї і велику кількість горючих матеріалів та пляшок із запальною сумішшю, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

В Анкарі і Ескішехирі облави були проведені по 26 і 13 адресах, відповідно. Затримані вигукували антиурядові гасла.

Турецька влада вже в перші дні протестів заявила, що винуватцями безладів в країні є окремі групи маргіналів, які провокують інших людей на непокору вимогам поліції. Ці провокатори діють досить професійно, зводячи барикади. Вони здатні тривалий час чинити опір владі.

Наймасовіші напади на правоохоронців були скоєні в Стамбулі. У деяких районах міста радикали влаштовували засідки для поліцейських машин з водометами і броньованих джипів, які використовувалися для розгону натовпу. Потім екстремісти закидали спецтранспорт десятками пляшок із запальною сумішшю. В результаті було знищено близько сотні поліцейських машин і автобусів.

Нагадаємо, протести в Стамбулі спалахнули 31 травня після жорсткого придушення поліцією мирної екологічної акції. Згодом опозиційні виступи пройшли в столиці Туреччини Анкарі та інших містах країни.

Влада жорстко відреагувала на виступи демонстрантів, застосовуючи для розгону акцій водомети і сльозогінний газ. У більшості випадків спроби розгону закінчувалися сутичками маніфестантів з поліцією.

За офіційними даними, в них загинули чотири людини, точне число потерпілих не називалося, однак воно оцінювалося у кілька тисяч.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

162