Комплексні перевірки якості нафтопродуктів на внутрішньому ринку України не вимагають великих бюджетних витрат, але є настільки ж важливими, як і контроль за імпортним бензином. Таку думку висловив незалежний експерт з питань енергетики Валентин Землянський у коментарі кореспонденту ForUm'у.

Експерт упевнений, що найближчим часом не варто очікувати появи якісних нафтопродуктів на внутрішньому ринку України.

Він підкреслив, що процес поліпшення якості роботи українських НПЗ є досить затяжним, а інвестиції - довгостроковими.

«Тільки на модернізацію заводів повинно піти від 3 до 5 років. При цьому я не впевнений, що модернізація дасть результат відразу і дозволить Україні наздогнати хоча б Білорусь», - сказав Землянський.

Більше того, за його словами, проблеми якості бензину в Україні не можна вирішувати локально, забезпечивши контроль тільки на митниці.

«Це комплексний підхід, який повинен охопити як контроль всередині країни, так і контроль за якістю імпорту», ​​- додав Землянський.

Серед основних причин погіршення якості бензину в Україні експерт назвав недостатнє фінансування контролюючих органів.

Він підкреслив, що перевірки на заправних станціях не менш важливі і не вимагають великих бюджетних витрат. «100 - 120 мільйонів гривень було б достатньо для того, щоб перевірити всі автозаправки України і дати впевненість водієві в тому, що, купуючи бензин, він платить за якість», - резюмував Землянський.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

216