Директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що об'єднання «Батьківщини» і «Фронту Змін» є політичним шлюбом за розрахунком, в якому кожен з учасників враховує особисті інтереси. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив на прес-конференції.

«Те, що ми бачили, це не об'єднання в любовному опозиційному екстазі, це політичний шлюб за розрахунком і у кожного з суб'єктів об'єднання є свій власний інтерес», - вважає політолог.

Також він зазначив, що Юлія Тимошенко не віддала партію «Батьківщина» Арсенію Яценюку і зберегла свій контроль над нею.

«Мова не йде про поглинання, йде об'єктивний процес. «Батьківщина» пішла тим же шляхом, що і Партія регіонів у 2005-2006 роках. Тимошенко давно закликала до об'єднання на основі своєї партії і зараз ця ідея частково реалізована, підкреслюю - частково. Про втрату партії «Батьківщина» мова не йшла. Об'єднання всіх політичних сил не відбудеться тому, що основні лідери опозиції є конкурентами на майбутніх президентських виборах», - зазначив Фесенко.

У свою чергу, на думку президента Аналітичного центру «Відкрита політика», політолога Ігоря Жданова, злиття цих двох партій не призведе до якісних змін у роботі парламенту.

«Але це, звичайно ж, вплине на позапарламентську роботу і підготовку до президентських виборів», - підсумував Жданов.

Нагадаємо, 15 червня учасники з'їзду партії «Батьківщина» одноголосно проголосували за об'єднання в одну політичну силу партій «Батьківщина», «Фронт змін», «Реформи і порядок».

Лідером партії «Батьківщина» переобрана екс-прем'єр Юлія Тимошенко, яка знаходиться в ув'язненні, її першим заступником - Олександр Турчинов, головою політради - Арсеній Яценюк.

Тетяна Григор'єва, Alpha

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

288