Практика рейдерства значною мірою спирається на сприяння корумпованих чиновників і суддів. Тому міжвідомча «антирейдерська» комісія запропонує ввести кримінальну відповідальність не тільки для самих рейдерів, а й для замовників незаконного захоплення підприємств, а також тих, хто сприяв цьому, - чиновників і суддів.

Про це перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов написав у своїй колонці, яку опубліковано в газеті «Kyiv Post».

«Як показує практика, переважна більшість всіх скоєних недружніх поглинань майнових об'єктів вчинені за сприяння з боку судових і правоохоронних органів влади. Кабінет Міністрів має намір виступити з ініціативою про внесення змін до Кримінального кодексу, в якому буде чітко визначено поняття рейдерства, прописана відповідальність за сприяння в організації та реалізації таких злочинів. І ця відповідальність буде максимально жорсткою. Завдяки впровадженню такого визначення вдасться притягати до відповідальності не тільки фактичних виконавців незаконного захоплення, але і безпосередньо замовників», - пише у своїй колонці перший віце-прем'єр, який нещодавно очолив Міжвідомчу комісію з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

На думку Арбузова, викоріненню рейдерства сприятиме і активна боротьба з корупцією: «Позитивна динаміка у цьому процесі очевидна. Як відомо, Європейський банк реконструкції та розвитку активно консультує український уряд у питаннях побудови ефективної системи у боротьбі з корупцією. І це тільки початок шляху».

У той же час перший віце-прем'єр зазначив, що зараз робота міжвідомчої комісії стане ефективнішою, ніж раніше - в неї включені міністри, а не їхні заступники, як було раніше. Це прискорить розробку і прийняття законодавчих, нормативних та організаційних заходів у боротьбі з рейдерством.

«Рейдерство перемогти нескладно. Для цього потрібна політична воля - воля до захисту національних інтересів країни, створенню іміджу України як надійного економічного партнера. І така воля у чинного уряду є», - резюмував перший віце-прем'єр.

Крім боротьби з незаконним захопленням підприємств, уряд, за словами Арбузова, має намір розробити також чітку правову методику повернення раніше захоплених підприємств та активів бізнес-структур їхнім законним власникам.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

170