Генеральний консул України у Стамбулі Богдан Яременко вважає, що загрози для українських туристів у містах, де відбуваються сутички мітингувальників з поліцією, нема.

«Очевидно, те, що ми бачимо зараз у Туреччині, - прорив громадської думки щодо певних проблем, які накопичилися за останні роки. Їх, можливо, було важко помітити раніше, оскільки країна за останні десятиліття дуже швидко розвивалася і в економічному, і в демократичному, громадському плані», - заявив Яременко в ефірі телеканалу ICTV.

На думку генконсула, сказати, що Туреччина охоплена полум'ям протесту або революції, явне і безпідставне перебільшення.

«Якщо українці приїжджають до Туреччини відпочивати на море, у Стамбул як туристи, або в інші історичні міста чи у справах бізнесу, сказати, що їм загрожує щось більше, ніж за звичайних обставин, ми не можемо, підстав для цього у нас немає. Загрози таким відвідувачам Туреччині нема», - вважає Яременко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами генконсула, використання водометів і сльозогінного газу «відбувається переважно у вечірній час і триває до ночі, і переважно на невеликих площах».

«Небезпеку може становити перебування в епіцентрі протестних подій, участь у них, особливо там, де проявляють себе радикальні, часто невстановлені угрупування», - резюмував Яременко.

Нагадаємо, протести у Стамбулі спалахнули 31 травня після жорсткого придушення поліцією мирної екологічної акції. Згодом опозиційні виступи пройшли у столиці Туреччини Анкарі та інших містах країни.

Влада жорстко відреагувала на виступи демонстрантів, застосовуючи для розгону акцій водомети і сльозогінний газ. У більшості випадків спроби розгону закінчувалися сутичками маніфестантів з поліцією.

За офіційними даними, у них загинули чотири людини, точне число потерпілих не називалося, однак воно оцінювалося у кілька тисяч.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

218