Координатор Комітету з питань банківської інфраструктури та платіжних систем Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Володимир Єременко констатує, що WebMoney намагається обійти чинне законодавство з платіжних систем.

За його словами, схема роботи WebMoney виглядає наступним чином: банк-партнер, де обслуговується компанія WebMoney, накопичує і враховує на рахунку всі грошові кошти, внесені клієнтами WebMoney в обмін на WMU, тобто еквівалентно реальним грошам.

Експерт зазначає, що, відповідно до закону, електронні гроші - це «одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засоби платежу іншими особами, крім особи, яка їх випускає, і є грошовими зобов'язаннями цієї особи, вираженими в готівковій або безготівковій формі», тобто, за його словами, WMU підпадає під визначення електронних грошей.

«Випускати електронні гроші в Україні можуть лише банки і лише в гривні, при цьому допускається залучення агентів з числа фінансових установ. Таким чином, на мою думку, всі юридичні виверти компанії WebMoney не міняють суті її діяльності - вона випускає електронні гроші і забезпечує розрахунки, проте не виконує всіх вимог законодавства України», - додав Єременко.

Експерт також зазначив, що в компанії було достатньо часу для того, щоб узаконити свою діяльність.

Нагадаємо, що 11 червня в київському офісі WebMoney співробітники податкової провели перевірку. У податковому відомстві повідомили, що були виявлені «значні порушення» в роботі товариства з обмеженою відповідальністю, яке є гарантом діяльності WebMoney Transfer в Україні (Українське Гарантійне Агентство - ред.). Також податківці встановили, що правила цієї системи не узгоджувалися в НБУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2591 грн.
220