Україна запропонувала країнам СНД стратегію економічного співробітництва на період до 2020 року. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners» заявив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, державами-учасниками СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

За його словами, це фактично основний план розвитку партнерства з СНД на довгострокову перспективу. «Крім того, країнам Співдружності запропонована базова міждержавна програма інноваційного розвитку. І це актуальний і необхідний крок, оскільки саме інноваційні технології можуть дати найбільший приріст ВВП», - зазначив чиновник.

Він додав, що вже підписані Україною та СНД документи дають можливість не втратити позиції у співпраці, зруйнувати бар'єри в економічному партнерстві, зберегти відкритим для України ринок країн Співдружності і Митного союзу. «У світі формується нова система координат. Ми повертаємося до трьох основних «китів», основних чинників виробництва - земля, праця, капітал. Наша країна володіє унікальним потенціалом, але щоб його реалізувати в умовах глобалізації, треба ефективно працювати з процесами регіоналізації», - уклав Мунтіян.

Нагадаємо, 31 травня в Мінську прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали Меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Меморандум передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і отримати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі з 2015 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

200