Зовсім недавно Україна підписала Меморандум щодо поглиблення взаємодії з Євразійською економічною комісією. Цей документ, який дає нашій країні статус спостерігача в ЄЕС (почне працювати з 1 січня 2015 року), зміцнить співпрацю між Україною та державами Митного союзу і ЄЕП, а також підвищить його результативність і прискорить пошук взаємоприйнятних шляхів вирішення проблем. Про це йшлося 14 червня у ході дискусії «Розвиток Митного Союзу та економічної інтеграції країн СНД: перспективи українського бізнесу», яка відбулася в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners».

Віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко у своїй доповіді наголосив на важливості підписання Меморандуму, оскільки мова йде про переміщення вже не тільки товарів, а й капіталів, послуг і трудових ресурсів.

«Це дуже важливо, тому що означає, що ми вже сьогодні отримуємо можливість оцінювати ті кроки, які виробляються країнами СНД, і бачити своє місце у цьому процесі. А коли ми будемо це бачити, то відповідним чином будемо вибудовувати відносини і проводити переговори з нашими партнерами для того, щоб як мінімум не впустити рівень товарообігу, який ми маємо», - сказав віце-прем'єр-міністр.

А міністр економічного розвитку і торгівлі України Прасолов додав, що Україна обов'язково постарається зберегти позитивні тенденції у співпраці з країнами СНД, і підписані документи цьому сприяють.

«Наша співпраця з Митним союзом та СНД буде поглиблюватися і розширюватися, нам цікаво працювати з цими країнами. Ми уважно вивчаємо ті нормативні акти, які вони приймають», - сказав Прасолов.

Нагадаємо, 31 травня в Мінську прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали Меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Меморандум передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і отримати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі з 2015 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

265