Росія не зможе надати Україні пільги на нафту і газ і зняти загороджувальні - експортні - мита у рамках участі в СОТ, оскільки в цьому випадку таку пільгу необхідно буде надати всім учасникам Організації. Про це повідомив радник президента Російської Федерації, заступник генерального секретаря ЄврАзЕС Сергій Глазьєв у п'ятницю в Києві.

«Якщо Україна буде учасником Митного союзу, вона отримає газ і нафту без мит, що дасть Україні 4,5-5 млрд дол на рік. Якщо Україна не вступає до МС, то пільгу Україні ми дати не зможемо, тому що тоді ми повинні будемо таку ж пільгу дати всім країнам», - сказав Глазьєв, повідомляє «УНІАН».

При цьому він уточнив, що торгові преференції у рамках Митного союзу обумовлюються у договірних документах організації. «Всі преференції випливають із договірних документів», - зазначив Глазьєв.

При цьому перспективу підписання Угоди про асоціацію України з ЄС він назвав «самогубством». «Це буде самогубство», - підкреслив радник президента РФ.

Нагадаємо, 31 травня у Мінську прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Меморандум передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і отримати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі з 2015 року.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною. Документ містить не тільки політичну складову, але також передбачає створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

296