Україна розширює співпрацю з іноземними інвесторами у сфері сільського господарства. Так, перспективи співпраці обговорювалися на дискусійній панелі «Інвестиції в аграрну галузь України. Нагодуємо світ разом!», що відбулася в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners».

Учасники обговорили питання посилення інвестування в український аграрний сектор. Зокрема, такі його напрями, як виробництво зернових, олійних, продукції харчової промисловості, машинобудування, розвиток логістики і т.д.

«Для нас дуже важливо розширювати зв'язки з існуючими та новими інвесторами. Адже, як справедливо зазначають провідні експерти, саме аграрна галузь є не тільки візитною карткою України, а й сприяє залученню коштів у суміжні галузі. Ми провели низку зустрічей з компаніями та країнами, які вже інвестують в Україну, а також з потенційними інвесторами у вітчизняне сільське господарство. Хочу підкреслити, що наші партнери відзначили особливу привабливість нашого аграрного сектора і готовність нарощувати темпи інвестування в нього», - повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Присяжнюк наголосив: щоб посилити інвестиційні потоки у вітчизняне сільське господарство, уряд працює над поліпшенням інвестиційного клімату в країні.

У свою чергу, іноземні представники зазначили, що аграрний сектор як ключовий і стратегічний для України відрізняється високою інвестиційною привабливістю. Так, директор ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер зазначив, що в Україні сільське господарство є найбільш привабливим для інвесторів.

«ЄБРР також буде істотно підтримувати український аграрний сектор. Так, ми вже залучили близько 3 мільярдів євро і сприяли реалізації 76 проектів, працюючи в Україні. І кожен рік ми вкладаємо до 200-250 мільйонів євро. Це не тільки наші гроші, а й кошти інвесторів, які ми мобілізуємо і направляємо в аграрний сектор України», - підкреслив Акюнер.

Крім того, керуючий партнер, власник «Hussar & Co» Томас Фратер зазначив, що інвестори цінують ті унікальні переваги, якими володіє українське сільське господарство.

«Ми як інвестиційний банк бачимо перспективу реалізації низки інвестиційних проектів у сільському господарстві України. А це сприятиме залученню та інших іноземних інвестицій в Україну», - додав інвестор.

Свою зацікавленість у розвитку співпраці з Україною в сфері інвестування аграрного сектору висловили і представники Кореї.

«Ми задоволені спільною роботою з Україною. Зокрема, корейська сторона планує посилити співпрацю з Україною у закупівлі української сільгосппродукції, зокрема, пшениці, кукурудзи. Ми зацікавлені у спільних інвестиційних проектах у сільському господарстві», - зазначив виконавчий віце-президент компанії «Daewoo nternational» Кім Йонг Санг.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

257