Використання високоякісного насіння є запорукою високого врожаю. Тому для України, у планах якої за 15 років виробляти до 90 мільйонів тонн зерна щороку, питання розвитку насінництва дуже важливі.

На переконання експертів, тільки за рахунок використання високопродуктивного насіння вітчизняним аграріям вдасться збільшити врожайність. Тому необхідно збільшувати кількість підприємств, які зможуть забезпечити потреби сільгоспвиробників. У тому числі і за рахунок залучення інвестицій.

«Аграрії повинні бути забезпечені високоякісним насінням. Це має стати ключовим завданням держави, зобов'язаного створити всі умови для виробництва високоякісного насіння всередині країни. Також потрібно звернути увагу на боротьбу з фальсифікатом насіннєвого матеріалу та організацію роботи лабораторій з контролю його якості», - вважає аналітик аграрних ринків Руслан Швець.

Експерт також зазначив, що в умовах зростання населення планети і потреб у продовольстві необхідно збільшувати врожайність зернових. А це можливо зробити тільки при використанні високопродуктивних сортів насіння, і навіть гібридів.

«При високій якості насіння заплановану кількість врожаю можна буде зібрати з меншої площі. Тобто в усьому світі давно зрозуміли, що резервів для розширення посівних площ вже немає. Тому єдиним виходом збільшення врожайності є використання високопродуктивного насіння. Також можна імпортувати гібриди, які забезпечують високу продуктивність і прекрасний санітарний стан на полях», - зазначив Руслан Швець.

У свою чергу, експерт аграрного бізнесу Андрій Китаєв додає, що на території України повинні будуватися заводи, що виробляють високоякісне насіння, щоб забезпечити потреби українських аграріїв.

«Держава та інвестори повинні бути зацікавлені у будівництві насіннєвих заводів в Україні. Бо це гарантовано дасть значний прибуток. Так, в інвестуванні у будівництво підприємств на території нашої держави дуже зацікавлені американські компанії», - підкреслив Китаєв.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

156