Аграрний сектор є одним із найбільш привабливих для інвесторів. Так, вкладення коштів у виробництво сільгоспсировини, наприклад, зернових, вже стало досить поширеним явищем. Однак, на переконання експертів, інвестори повинні звернути увагу на харчову і переробну галузі. Вони вкрай перспективні, оскільки найближчим часом їх продукція може масово вийти на іноземні ринки.

Іноземні інвестори вкладають все більше коштів у сільське господарство. З січня по березень капітальні інвестиції в аграрний сектор склали 2,5 мільярда гривень, що на 10% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. За словами директора ЄБРР в Україні Шевкі Акюнера, в основному, інвесторів цікавлять галузі, пов'язані з виробництвом сільгоспсировини, наприклад зерна. Однак перспективними для вкладення коштів є також харчова і переробні галузі.

«Я переконаний, що аграрний сектор найбільш привабливий в Україні для інвесторів. І ми бачимо інтерес багатьох країн до нього. Вигідним є вкладення коштів у виробництво не лише сировини, а і готової продукції. А це, у свою чергу, передбачає інвестиції у виробництво високотехнологічної техніки і обладнання», - зазначив експерт.

З ним погоджується і президент Американської Торгової Палати Хорхе Зукоськи. Він переконаний, щоб збільшити інвестиції в харчову та переробну галузі, потрібно уніфікувати українське законодавство у сфері якості та безпеки продукції з міжнародним, зокрема європейським.

«Необхідно залучати інвестиції в харчову та переробну промисловість. І щоб інвестори вкладали кошти в ці галузі, потрібно, перш за все, створити систему контролю якості та безпеки продукції. А гармонізація стандартів у цій сфері з вимогами, наприклад, Європи, збільшить приплив інвестицій. Зокрема, зараз на розгляді Верховної Ради перебуває закон «Про якість та безпеку харчових продуктів», - підкреслив Зукоськи.

Обидва фахівці зійшлися на думці, що у будь-якому разі аграрний сектор України є чи не найбільш привабливим для інвесторів. І така тенденція збережеться.

«ЄБРР має намір серйозно підтримувати аграрний сектор як ключовий і стратегічний в Україні. Ми вже залучили в сільське господарство близько 3 мільярдів євро і сприяли реалізації 76 проектів з тих пір, як ми працюємо в Україні. І кожен рік ми вкладаємо до 200-250 мільйонів євро», - підкреслив Акюнер.

У свою чергу, Зукоськи зазначив, що аграрна галузь є одним із ключових секторів для подальшого економічного зростання України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146