Створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС відкриє Україні доступ на європейські ринки. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, виступаючи на панельній дискусії: Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: перспективи для бізнесу та інвестицій у рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC : Ukraine & Partners».

За словами міністра, це буде можливо через зниження митних зборів і гармонізацію вимог до якості товарів.

«Для вітчизняних експортерів це означатиме підвищення конкурентоспроможності та збільшення попиту на продукцію. Що стосується внутрішньоукраїнського ринку, то згідно з досягнутими домовленостями, Євросоюз відмовляється від застосування експортних субсидій. Це створить рівні умови конкуренції наших і європейських товарів на внутрішньому ринку», - сказав чиновник.

Він продовжив, що в цілому Угода про асоціацію з ЄС передбачає інтеграцію сторін у багатьох сферах економічної діяльності.

«Так, розвиток системи маркування та ідентифікації продукції (включаючи реєстрацію і захист на ринку ЄС географічних назв України) підкреслить її національну ідентичність на всіх ринках, зміцнить позитивний імідж країни як постачальника особливих за якістю товарів і, як наслідок, спростить їх збут», - упевнений глава Мінекономрозвитку.

Крім того, зазначив він, враховуючи національну імплементацію європейського законодавства, на внутрішньому ринку можна чекати розширення товарного асортименту, зниження цін на низку продуктів, які можуть випускатися тільки в Євросоюзі (приклад - деякі сири, вина).

ЄС залишається найбільшим інвестором в економіку України. Інвестиції з ЄС станом на кінець березня цього року становлять 43,6 млрд доларів США. Це більше 78% всіх інвестицій, вкладених в Україну.

Міністр зазначив, що за підсумками 2012 року обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та ЄС склав 50,7 млрд доларів США, або 29,2% від загального обсягу торгівлі України з країнами світу.

«Сьогодні ЄС - найбільший інвестор в Україну. При цьому складністю для євроінвесторів залишаються труднощі вітчизняного правового поля, а також відмінності в системі регулювання економічної діяльності. Договір про асоціацію гармонізує для європейських інвесторів умови створення і ведення бізнесу на українських ринках, зробить бізнес-клімат сприятливим і дозволить залучити в країну більше капіталовкладень», - переконаний Прасолов.

Він резюмував, що Україна очікує від Євросоюзу підписання договору на листопадовому саміті Східного партнерства у Вільнюсі і, безумовно, старту тимчасового застосування положень про ЗВТ. «До цього вже готується Кабмін, інші державні органи, багато виробників та експортери», - повідомив економіст.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

152