Пріоритетом політики Кабміну у сфері стимулювання інвестицій є такі високотехнологічні галузі як авіа- і суднобудування, ракетно-космічний сектор. Про це в ході Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners» повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

Поряд з цим, за словами міністра, буде стимулюватися робота таких стратегічних галузей як ПЕК, ЖКГ, транспорт.

«Зараз виконується Національний план 2013 року в рамках президентської Програми економічних реформ, яка створила необхідну законодавчу та методологічну базу для модернізації економіки. Головна мета програми - запустити нові стимули для інвестування в галузі з високою доданою вартістю продукції, провести масштабну модернізацію і технологічне переозброєння промисловості України, збільшити покриття внутрішнього попиту вітчизняною продукцією. Для цих цілей буде створено державний Банк розвитку, який стане головним інструментом кредитування пріоритетних галузей», - сказав чиновник.

Він додав, що уряд забезпечує неухильне дотримання принципового завдання, поставленого Програмою економічних реформ, - зниження фіскального тиску на бізнес, формування неупереджених відносин з платниками податків, в яких держава виступає партнером легального бізнесу.

«Наприклад, ставка податку на прибуток, отриманий суб'єктами господарювання від реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки, з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2017 року включно становить 0 відсотків», - пояснив Прасолов.

В Україні діє розгалужена мережа Центрів обслуговування платників податків, які надають уніфікований перелік функцій: реєстрація, постановка на облік, консультації, прийом звітності і так далі.

У травні Парламент прийняв Закон про внесення змін до законодавства України щодо державної антикорупційної політики. У законодавство були внесені ті норми, впровадження яких вже кілька років вимагали представники громадськості та профільні експерти.

«У рейтингу Doing Business за підсумками 2012 року Україна поліпшила свої позиції на 12 пунктів, у т.ч. за рахунок зниження загального числа платежів і зборів, спрощення роботи з податками. Україна спростила процес створення підприємств, усунувши вимоги до мінімального розміру капіталу для реєстрації компанії. Також відбулося п'ятикратне скорочення кількості податкових платежів і зборів, а витрати часу на їх обслуговування знизилися на третину», - акцентував глава Мінекономрозвитку.

Він зазначив, що в країні створено правове поле для розвитку інвестування, законодавчо визначені гарантії діяльності інвесторів. «Зокрема, до іноземних інвесторів застосовується національний режим інвестдіяльності, надані рівні умови з українськими компаніями», - запевнив Прасолов.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

129