Ефективна реалізація реформ Глави держави залежить від злагодженої роботи як центральних, так і місцевих органів влади. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Рибак, виступаючи перед представниками місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим у четвер у Сімферополі, повідомили ForUm'у у прес-службі ВР.

«Хочу підкреслити, що вперше за роки незалежності всі органи влади діють узгоджено, і це дає можливість ефективно втілювати запропоновані Президентом реформи. Але вони принесуть позитивні результати лише за умови злагодженої роботи як центральних, так і місцевих органів влади, в тому числі і вашого регіону», - заявив Рибак.

Він зазначив, що передумовою для досягнення високих стандартів життя та втілення намічених реформ є докорінне оновлення і модернізація України. При цьому Рибак підкреслив, що саме владі, наділеній довірою громадян на місцях і в центрі, належить першій визначати існуючі проблеми, знаходити разом з громадами шляхи щодо їх вирішення, підводити під це належну законодавчу основу. «Тому владі на місцях треба побачити чітку і реальну картину економічного стану регіону, його інвестиційного потенціалу, стратегічних пріоритетів регіонального розвитку», - сказав керівник парламенту.

Рибак вважає, що в Україні повинна відбутися ефективна децентралізація управління та фінансової системи, введений бюджетний федералізм. «Я переконаний, що центру повинні залишатися здебільшого кошти на виконання його загальнонаціональних повноважень і утримання державних установ», - сказав він, пояснивши, що частину бюджетних коштів потрібно закладати також на «вирівнювання» регіонального розвитку, враховуючи різну економічну основу територій. «Але до 60 відсотків має залишатися в регіонах - там, де створюється національне багатство і будується майбутнє України, в тому числі і в Автономній Республіці Крим», - підкреслив Рибак.

Важливим чинником втілення розпочатих реформ голова Верховної Ради назвав питання кадрового забезпечення місцевої влади. На його переконання, керувати суспільством повинні тільки ті чиновники, яким довіряють і які користуються авторитетом у людей, - відповідальні менеджери, які вміють знаходити правильні рішення й ефективно їх реалізовувати.

Рибак також висловився за те, щоб на місцевому рівні здійснювався аналіз державних та місцевих цільових програм, визначалися можливості фінансування. «Ваше завдання - акумулювати матеріально-фінансові ресурси на тих напрямах, які є найбільш актуальними для певної громади», - підкреслив він.

Голова Верховної Ради також наголосив на необхідності якнайшвидшого прийняття закону «Про об'єднання територіальних громад», зазначивши, що одним із пріоритетних завдань у Національному плані дій на 2013 рік Президент визначив прийняття закону про право територіальних громад на об'єднання і закон про співпрацю територіальних громад.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович заявив, що реформа місцевого самоврядування повинна забезпечити розвиток самодостатніх регіонів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

237