Головна мета роботи Міністерства доходів і зборів - покращення умов бізнесу в країні. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners» заявив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

«Ми спрощуємо адміністрування податків, використовуємо нові технології, щоб дати платникам податків можливість працювати з електронною звітністю. Для цього активно впроваджується новий Податковий кодекс, який гармонізував наші новації з існуючим податковим законодавством. Ми зменшуємо кількість і ставки податків, досягли великого прогресу в поліпшенні ситуації. Так, податок на прибуток знижено до 19%. У 2012 році ми скоротили час, що витрачається бізнесом на роботу з податками, на 25% - з 651 до 491 години на рік. Ми будуємо сервісну службу, в тому числі за рахунок нових електронних сервісів, які дозволяють мінімізувати фіскальне навантаження», - сказав міністр.

Але Міндоходів не зупиняється на досягнутому, продовжив чиновник. «Розширюється дистанційне спілкування з платниками, податковий облік наближається до бухгалтерського, і тим самим ми в цій області гармонізуємося з європейськими стандартами - у нас є енергія і сили для цього. При цьому ми, як і весь Кабмін, уважно ставимося до позицій України у провідних світових економічних і торгових рейтингах і докладемо максимум зусиль для кардинального поліпшення цих позицій», - зазначив він.

Що стосується митниці, продовжив Клименко, то істотно зменшено число митних документів і час митного оформлення. «Міністерство продовжить запровадження електронного документообігу і робитиме акцент на постаудит, що стало можливим після об'єднання митної та податкової служби. Також важливо впровадження інституту уповноваженого економічного оператора», - додав глава Міндоходів.

«Платник податків і зборів - це наш бізнес-партнер, і важливо, щоб він розумів логіку збору платежів, розумів, куди вони йдуть, і бачив в нашій особі стабільного і прогнозованого союзника. Саме таку ідеологію ми сповідуємо», - підкреслив він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

149