Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України викрила та припинила протиправну діяльність судді та секретаря судових засідань одного із районних судів Одеської області, які вимагали та отримали неправомірну вигоду від місцевого жителя за непритягнення його до кримінальної відповідальності за скоєний злочин, повідомляє прес-служба СБУ.

Суддя вимагала 4 тис. доларів США від підсудного за заміну реального терміну ув'язнення на умовний. Гроші необхідно було передати через посередника, у ролі якого виступала секретар того ж суду.

У рамках відкритого кримінального провадження співробітники СБУ задокументували факт отримання грошей посередником. У квітні під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання судді правоохоронці виявили та вилучили ці гроші.

Зараз обом працівницям судової установи повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України. Суддю усунули від займаної посади.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

260