Станом на 12 червня Кабінет Міністрів вніс на розгляд Верховної Ради 207 законопроектів, із яких не розглядалося 123, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Серед першочергових і життєво важливих законопроектів, які очікує суспільство, - документи соціальної, бюджетної, економічної сфер, а також пакет документів щодо виконання плану дій для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Однак перманентне блокування Верховної Ради опозицією не дає можливості прийняти необхідні країні закони», - зазначили в Кабміні.

За інформацією уряду, серед соціального блоку не прийнятим залишається законопроект, який передбачає підвищення розміру надбавки за догляд за дитиною-інвалідом з високим ступенем втрати здоров'я, яка потребує постійного стороннього нагляду. «На таку допомогу чекають 15540 сімей, які виховують дітей з тяжкими функціональними обмеженнями. Але допомоги немає, оскільки опозиційна частина народних обранців вище їхніх інтересів ставить власні політичні амбіції», - йдеться у повідомленні.

Крім того, через блокування роботи Верховної Ради не розглядався законопроект «Основні напрями бюджетної політики на 2014 рік», неприйняття якого гальмує весь бюджетний процес 2014 року.

У Кабміні також зазначили, що серед представлених урядом до парламенту законопроектів без розгляду залишаються і ті, які стосуються спрощення умов ведення бізнесу. Урядові законопроекти щодо дерегуляції передбачають скорочення кількості документів дозвільного характеру, які мають отримувати оператори ринку харчових продуктів; вільний і безкоштовний доступ до інформації державних реєстрів, які містять дані про суб'єктів господарювання; зміни до Податкового кодексу, які спрощують початок бізнесу та багато інших.

Серед документів, необхідних для виконання плану дій щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС, у Верховній Раді досі перебувають законопроекти: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні»; «Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень»; «Про внесення змін до статті 98 Конституції України (щодо повноважень Рахункової палати)»; «Про повторні вибори народних депутатів України до Верховної Ради України VII скликання у деяких одномандатних виборчих округах у зв'язку з неможливістю достовірного встановлення підсумків голосування і результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».

Не розглянутими також залишаються також документи щодо захисту прав інвесторів; вирішення проблем НАК «Нафтогаз України» і реструктуризації компанії відповідно до норм Європейської енергетичної хартії; заборони фінансових пірамід в Україні, посилення кримінальної відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин та інші.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров вимагає, щоб опозиція припинила блокування роботи парламенту.

6 червня парламентарії від опозиції заблокували трибуну Верховної Ради України і зажадали, щоб Президент Віктор Янукович особисто прийшов до парламенту і виступив зі щорічним посланням.

Президент України Віктор Янукович виступає за проведення позачергової сесії Верховної Ради.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194
Классические туфли мужские