Посадові особи Київського пологового будинку №2 протягом тривалого часу незаконно стягували з пацієнток плату за проведення лабораторних досліджень.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Подільського району міста Києва, ці факти були встановлені у ході перевірки.

За словами заступника прокурора району Андрія Оліферчука, незважаючи на те, що надання платних послуг не передбачено наказами головного лікаря пологового будинку, працівники медустанови систематично вимагали від пацієнток кошти за проведення досліджень крові на вміст гормонів. Кожен такий аналіз коштував 50 гривень. У цілому ж протягом 2012-2013 років майже дві тисячі пацієнток сплатили за ці послуги близько 90 тис. грн.

«Варто зазначити, що фінансові документи на отримані кошти не оформлялися та в касу пологового будинку вони не надходили», - зазначив Оліферчук і додав, що лише незначна частина цієї суми використовувалася на закупівлю реактивів для проведення досліджень.

За результатами перевірки прокуратурою Подільського району столиці відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.184 КК України - незаконна вимога оплати за надання медичної допомоги у державних чи комунальних установах.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено Подільському райуправлінню міліції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

141