До кінця 2013 року Україна як головуюча країна в ОБСЄ планує розробити варіанти врегулювання конфлікту у Придністров'ї.

Про це, як передає кореспондент ForUm’y, в ході дискусійного клубу на тему: «Роль України у вирішенні затяжних конфліктів» заявив спецпредставник глави ОБСЄ з конфліктів Андрій Дещиця.

«Ми сподіваємося, що до кінця 2013 року розробимо шляхи вирішення конфлікту у Придністров'ї, але для цього необхідно, щоб відбулися зустрічі керівників Молдови і Придністров'я, одна з яких очікувалася в лютому цього року», - уточнив він.

З початку року Україні вдалося провести дві зустрічі, на останній з яких, у травні, було підписано одне з протокольних рішень. «Йдеться про демонтаж аварійної канатної дороги, яка тривалий час не використовується і об'єднує два береги Дністра, становлячи небезпеку для населення. Це непоганий результат, враховуючи, що востаннє сторони конфлікту підписували якісь угоди лише в липні 2012 року», - сказав він.

Дещиця додав, що крім врегулювання даного конфлікту, Україна також бере участь у вирішенні конфліктів між Грузією та Південною Осетією, а також Нагірним Карабахом. «Ми хочемо, щоб відбулася зустріч між Азербайджаном і Вірменією, що допоможе надалі уникнути конфліктів у цьому регіоні. РФ також зацікавлена ​​ у врегулюванні цих конфліктів напередодні Олімпійських ігор», - сказав він.

Також Дещиця повідомив, що наступного тижня відбудеться офіційний візит міністра закордонних справ України Леоніда Кожари на Кавказ - у Грузію, Азербайджан, Вірменію.

Як раніше повідомляв ForUm, Росія може визнати Придністров'я у разі втрати Молдовою державного суверенітету і статусу нейтральної країни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

222