У 2012 році до державного бюджету України надійшло близько 1,5 млрд грн податків від об'єктів туризму, що на 19,5% більше, ніж у 2011 році. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявила голова Державного агентства України з туризму Олена Шаповалова.

«Україна з'явилася на світовій мапі туризму завдяки Євро-2012. Про це свідчать фінансові результати минулого року. Готелями, санаторіями та туроператорами було сплачено близько 1,5 млрд грн, що на 19,5% перевищує показник 2011 року, який становив 1,2 млрд грн», - зазначила вона.

За словами Шаповалової, за минулий рік було сплачено 38,4 млн грн туристичного збору, що на 38,3% більше, ніж у 2011 році. «Спостерігалась позитивна динаміка відвідування України іноземними туристами, зокрема завдяки Євро-2012. Торік їх кількість склала 24,6 млн осіб, що на 2,8% більше ніж у 2011 році. За статистикою торік в Україні обсяг послуг, наданих вітчизняними туроператорами, зріс на 21% і склав 11,85 млрд грн. Завдяки Євро побудовано низку об'єктів спортивної, транспортної та туристичної інфраструктури. Загальний обсяг приватних інвестицій, залучених у будівництво готелів у приймаючих містах, склав близько 9 млрд грн», - сказала вона, додавши, що торік прямий внесок сфери туризму у ВВП країни склав 28,8 млн грн і 2,2%.

Крім того, Шаповалова зазначила, що у 2013 році в держбюджеті не закладалися кошти на створення рекламних роликів про Україну, але Державне агентство України з туризму створює сайт декількома іноземними мовами, який залучатиме туристів в Україну.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров наполягає на необхідності негайної модернізації туристичної галузі.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

137