У Києві розроблено і готується на затвердження програма стимулювання медичних працівників «Місцеві стимули». Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Київської міськдержадміністрації Віталій Мохорєв, програма передбачає низку заходів, спрямованих на підвищення престижності професії медичного працівника.

За його словами, підготовлена ​​ столичною владою програма «Місцеві стимули» розрахована на три роки - з 2013 по 2016-й. Сьогодні документ уже готовий і незабаром буде винесений на сесію Київради на затвердження.

«Перше, що дасть програма місту - можливість забезпечити кадровим ресурсом амбулаторії сімейної медицини. Фахівці за фахом загальна практика/сімейна медицина будуть підготовлені за рахунок міського бюджету і, відповідно, після закінчення підготовки працюватимуть у столичних амбулаторіях. Це допоможе вирішити питання з дефіцитом фахівців даного профілю, який мається тому, що раніше підготовка таких лікарів не велась», - зазначив Віталій Мохорєв.

За його словами, у програму закладено також гарантія забезпечення медичним працівникам Києва муніципальної надбавки у розмірі не нижче 20% окладу. «Київські лікарі і сьогодні отримують цю надбавку - Київрада щороку приймає відповідне рішення. Однак ми маємо намір зробити надбавку гарантованою», - зазначив Віталій Мохорєв.

Нагадаємо, що за період впровадження медреформи у пілотних районах Києва (Дарницькому та Дніпровському) заробітна плата лікарів у цих районах зросла з 3797 до 5621 гривень, середнього медперсоналу - з 3031 до 5245 гривень. Сьогодні Київ розпочав впровадження реформи в інших восьми районах столиці.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211