«Газпром» побудує завод з виробництва скрапленого природного газу в Ленінградській області. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на віце-губернатора регіону Дмитра Ялова.

Ялов заявив, що влада регіону планує підписати меморандум з «Газпромом» у рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму, який пройде з 20 по 22 червня. Чиновник додав, що після підписання документа газова монополія приступить до вивчення територій.

Він пояснив, що терміни і вартість проекту будуть визначені після цієї роботи, але витрати «Газпрому» точно складуть «мільярди доларів». Віце-губернатор розповів, що у Ленінградській області є всього дві території, на яких можливе будівництво заводу СПГ: це Виборзький і Кінгісеппський райони.

Близькі до «Газпрому» джерела розповіли, що будівництво СПГ-заводу, про який говорить Ялов, і є частина проекту, про який раніше говорив глава компанії Олексій Міллер.

6 червня член правління «Газпрому» Олександр Медведєв заявляв, що новий завод «Газпрому» щодо скраплення газу буде у європейській частині Росії, але він не буде пов'язаний з «Балтійським проектом», можливість реалізації якого компанія розглядала ще в 2004-2005 роках, пише «Lenta.ru».

Міллер анонсував «принципово новий» проект «Газпрому» 23 травня, але відмовився повідомити подробиці.

В даний час газова монополія вже реалізує кілька проектів в області СПГ. На Сахаліні «Газпром» спільно з партнерами Shell, Mitsubishi і Mitsui вже зріджує газ і відправляє його до Азії. Крім того, газова компанія планує до 2018 року побудувати завод зі скраплення газу у Приморському краї. «Газпром» також планував поставляти СПГ зі Штокманского родовища, але розробку останнього можуть відкоасти на невизначений термін.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158