Укртрансінспекція та Державтоінспекція посилять контроль за перевізниками, які залучатимуться влітку до перевезень організованих груп дітей до місць відпочинку та оздоровлення. Відповідне рішення прийняте на нараді під головуванням першого заступника міністра інфраструктури України Костянтина Єфименка, повідомляє прес-служба відомства.

«За прогнозними показниками Міністерства соціальної політики, цього року планується забезпечити оздоровлення і відпочинок 2 млн 940 тис. дітей шкільного віку. Основний обсяг перевезень планується на автомобільному транспорті, що викликає особливу заклопотаність і стурбованість з нашого боку», - сказав Єфименко.

За його словами, аналіз безпеки руху на автомобільному транспорті загального користування показав, що перевізники ігнорують норми щодо дотримання стандартів безпеки перевезень. Це стосується режимів праці та відпочинку водіїв, належного технічного та санітарного стану рухомого складу, узгодження з ДАІ схем маршрутів і розкладів руху автобусів, обов'язкового страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті тощо.

Як зазначив перший заступник голови Укртрансінспекції Валерій Котяй, серед основних причин виникнення ДТП під час літніх перевезень - порушення габаритно-вагових вимог вантажними автомобілями і висока температура повітря, що негативно впливає на дорожнє полотно, створюючи колійність та вибоїни, прискорюючи тим самим його руйнування; діяльність нелегальних перевізників, які використовують практику залучення до нерегулярних маршрутів водіїв після денних регулярних рейсів.

«У зв'язку з цим Мінінфраструктури з метою попередження аварійності під час літніх перевезень рекомендує органам місцевої влади, Державтоінспекції та Укртрансінспекції посилити заходи щодо організації безпечного перевезення дітей на відпочинок», - йдеться у повідомленні.
Зокрема, повинні постійно працювати відповідні штаби за участю представників територіальних управлінь Укртрансінспекції, регіональних підрозділів ДАІ, ДержНС і служб автодоріг в областях.

До порушників автомобільного законодавства планується застосовувати жорсткі штрафні санкції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

418