Дослідники в США виявили щоденник Альфреда Розенберга, одного з соратників Адольфа Гітлера, що містить записи з 1936 по 1944 роки і не відомі раніше факти.

«Щоденник представляє важливість для дослідження нацистської епохи, в тому числі історії Голокосту», - цитує Reuters заяву експертів Меморіального музею Голокосту у Вашингтоні.

У щоденнику Розенберг описує його зустрічі з Гітлером, Генріхом Гіммлером і Германом Герінгом, а також деталі окупації радянської території і розбіжності в керівництві Третього рейху, передає РІА «Новини».

Розенберг з 1933 року обіймав посаду голови зовнішньополітичного управління Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії (НСДАП), а у 1941 зайняв посаду рейхсміністра східних окупованих територій. Після закінчення війни він був заарештований англійцями. Міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі визнав його одним з головних військових злочинців і засудив до смертної кари через повішення, вирок був приведений у виконання 16 жовтня 1946 р.

Його щоденник, який використовували під час трибуналу як доказ, після суду пропав. За деякими даними, обвинувач від американської сторони на Нюрнберзькому процесі Роберт Кемпнер міг вивезти щоденник у США. Через кілька років після смерті Кемпнера у 1993 році спадкоємці погодилися передати його документи музею Голокосту, однак щоденник серед паперів виявлений не був.

Очікується, що на цьому тижні представники імміграційної і митної поліції США, Мін'юсту та музею Голокосту на прес-конференції розкажуть, як саме вдалося виявити цінний документ. Відомості, що містяться в щоденнику, можуть, на думку експертів, «суперечити відомим на сьогоднішній день документам», йдеться в заяві експертів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

482