Не встигла країна оговтатись від страшної події в Запоріжжі, де 24 травня психічнохворий викликав «швидку», напав на медиків з кислотою та побутовим льодорубом, і загинула 29-річна вагітна фельдшер, як сталася нова. Вже в Одесі психічнохворий чоловік зарізав матір, поранив сестру і медиків.

Співробітники міліції, які прибули на місце, встановили, що у дворі будинку сталася бійка: 30-річний чоловік завдав ударів ножем спочатку матері, а потім своїй сестрі, яка заступилася за жінку. Матір нападаючого від отриманих поранень померла на місці. Медпрацівники швидкої допомоги, які приїхали за викликом, також зазнали нападу - одному з них людина, яка продовжувала бешкетувати, поранила шию, другому - руку. Встановлено, що чоловік проходив лікування в психіатричній лікарні, звідки був виписаний близько двох місяців тому. На місці працює слідчо-оперативна група.

Медики наполягають, що необхідно посилити відповідальність за напад на медпрацівників екстреної допомоги, прописавши відповідні норми у законодавстві. Законодавець же думає про те, щоб навчити медиків захищатися самостійно, і можливо навіть видавати їм травматичну зброю, газові балончики, електрошокери, а також - «виділяти» міліціонера для виїздів до потенційно небезпечних пацієнтів.

Як убезпечити медиків і простих громадян від нападів психічнохворих, чи потрібно Україні посилити контроль над такими людьми, ForUm запитав у лікарів, законодавців та експертів:

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

683