Організація Об'єднаних Націй заявила, що на гуманітарну допомогу Сирії буде потрібно до кінця року зібрати 5,2 мільярда доларів.

Про це йдеться в прес-релізі агентства у справах біженців. Ця сума стала найзначнішою з усіх, що коли-небудь запитувала ООН.


У три мільярди доларів була оцінена допомога сирійським біженцям в Йорданії, Лівані, Туреччині, Іраку та Єгипті. Зараз їх число оцінюється в 1,6 мільйона, проте до кінця року, за прогнозами ООН, воно може скласти 3,5 мільйона.

Додаткові 830 мільйонів доларів необхідні Лівану та Йорданії, які прийняли більшість біженців із Сирії. Крім того, 1,4 мільярда доларів будуть потрібні, на думку ООН, щоб оплатити операції з надання гуманітарної допомоги всередині країни, зокрема, тим громадянам, які були змушені залишити місця свого проживання через війну.

Зібрані кошти будуть передані 100 некомерційним організаціям, агентствам ООН та відділенням Червоного хреста. Координувати їхні дії буде агентство ООН у справах біженців.

В ООН заявили, що з початку 2013 року, їй вдалося зібрати від держав-членів на допомогу Сирії всього 1 мільярд доларів.

Спочатку ООН оцінювала обсяг допомоги, необхідної для Сирії, в 3 мільярди, проте ці цифри були переглянуті. Серед причин збільшення цієї суми - підвищення небезпеки роботи всередині країни, різке зростання числа біженців і розуміння того, що конфлікт не завершиться найближчим часом, пише «Lenta.ru».

У січні 2013 року на конференції в Кувейті представники ООН заявляли, що на допомогу Сирії та біженцям з цієї країни необхідно зібрати 1,5 мільярда доларів. Тоді різні країни пообіцяли виділити на цю мету один мільярд.

Конфлікт між прихильниками і противниками президента Башара Асада в Сирії почався навесні 2011 року. Кількість жертв протистояння оцінюється, за даними на кінець весни 2013 року, у 80 тисяч осіб.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

277