Українські рятувальні служби прогнозують, що в країні великої води та масових підтоплень не буде, але при цьому вони готуються до попередження локальних можливих надзвичайних ситуацій.

Про це, як передає кореспондент ForUm’y, в ході прес-конференції заявив віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.

«Глобально великої води в Україні не буде, але є локальні ситуації, до яких потрібно готуватися. По каскаду Дніпра, в тому числі по Києву, основний обсяг води, який йшов із Білорусі та Росії, ми вже пропустили. З Дунаєм ситуації складніша. Можуть виникати проблеми на місцях, до ліквідації яких ми готові», - сказав віце-прем'єр.

За його словами, на сьогоднішній день на українській ділянці Дунаю рівень води знизився на 1-5 см і продовжує знижуватися. Але, за прогнозами синоптиків, протягом наступних 2 тижнів у басейні річки пройдуть дощі. Тому в Дунаї очікується підйом рівня води до 2 метрів 20-25 червня.

«Ми працюємо на попередження. Щоб не допустити підтоплення міст і сіл, задіють близько 1200 чол. особового складу ДержНС, а також 400 одиниць техніки», - сказав він

Також чиновник зазначив, що міжвідомчий оперативний штаб з координації дій центральних та місцевих органів влади налагодив взаємодію з Румунією щодо проходження паводкової води з Німеччини.

«Таким чином, Румунія «зріже» пік паводку на своїй території, і це значно зменшить потік води, який прийде в Україну», - уточнив Вілкул.

Крім того, Вілкул додав, що у вівторок, 12 червня, пройде виїзне засідання Міжвідомчого штабу в Одеській області в басейні річки Дунай на найбільш імовірних ділянках підвищення рівня води.

Як раніше повідомляв ForUm, рівень води в Дунаї в місті Корнойбург, що розташоване за пару кілометрів західніше Відня, майже на 10 см перевищив показники, зафіксовані під час рекордної за останні сто років повені у 2002 році.

Нагадаємо, в серпні 2002 року в Європі сталася найбільша за останні 100 років повінь, викликана зливами, які тривали тиждень. Найсильніше потерпіли Чехія, Австрія, Німеччина, Словаччина, Польща, Угорщина, Румунія і Хорватія. Завданий збиток оцінювався у мільярди євро.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

358