У травні споживчі ціни зросли на 0,1%, а в січні-травні у розрахунку до грудня 2012 року - лише на 0,2%, що є одним з найнижчих показників за період статистичних спостережень.

Як зазначають у департаменті макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку України, цінова ситуація у січні-травні поточного року формувалася в умовах збереження низького цінового тренда на продукти харчування, помірного зростання монетарних агрегатів і стабільної тарифної політики на адмінпослуги.

Серед продуктів харчування в травні, найбільше знизилися ціни на молоко (на 2,3%), сир і сир (на 0,5%), яйця (на 16,8%), масло (на 0,1%), у той же час зросли на хліб (на 0,1%), м'ясо та м'ясопродукти (на 0,4%), цукор (на 2,7%). Крім того, відбулося сезонне підвищення цін на фрукти (на 1,5%) та овочі (4%).

У травні тарифи на житлово-комунальні послуги знизилися на 0,1%, ціни на паливо і масла знизилися - на 0,8%, зміна ціни на непродовольчі товари було в межах від «-» 0,3% до 0,3%.

За інформацією департаменту, продовження низькою інфляційної динаміки в травні і січні-травні поточного року обумовлено достатнім рівнем насичення ринку продовольчими товарами як за рахунок вітчизняних продуктів, так і імпортних. Так, ціни на продукти харчування в травні залишилися на рівні квітня, а за 5 місяців 2013 знизилися на 0,3%.

Також слід зазначити, що формування низького інфляційного тренду відбувається в умовах помірного зростання монетарних агрегатів, зростання депозитів фізичних осіб та збереження стабільного курсу національної валюти. Офіційний курс гривні до долара США в травні 2013 року залишався на рівні липня 2012 року - 7,993 грн/дол США.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

183