Президент Віктор Янукович підписав закон №224-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики». Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Закон, зокрема, передбачає введення антикорупційного реєстру та внесення відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Зміни орієнтовані на вдосконалення положень закону «Про засади запобігання та протидії корупції» за результатами моніторингу.
Також документом вводиться обмеження на спільну роботу близьких осіб чиновників. Зміни до закону вводять спеціальні перевірки щодо осіб, які претендують на посади, пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Закон передбачає захист осіб, які повідомили про корупційні дії, а також деталізацію форми декларації про майно, доходи та витрати.

Це один із найбільш важливих законопроектів, які мали бути прийняті на шляху до підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Прийняття цього документа також передбачено Планом дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України.

Як раніше повідомляв ForUm, 14 травня, Верховна Рада внесла зміни до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики. Новий антикорупційний закон покликаний усунути низку прогалин в українському законодавстві і підвищити ефективність протидії корупції в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

515