Рада Європейського Союзу прийме політичне рішення щодо підписання Угоди про асоціацію України з ЄС «ранньої осені», заявив один з керівників зовнішньої служби Європейського Союзу Девід О'Салліван.

«Рада ЄС розгляне стан виконання українською владою умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, щоб прийняти політичне рішення щодо згоди на підписання ранньої осені», - сказав він, виступаючи в рамках круглого столу, присвяченого Україні, в Європейському парламенті у середу в Брюсселі.

Політик також підкреслив роль ЄП у процесі ратифікації даного документа, оскільки тільки позитивне голосування ЄП дозволить почати раннє виконання угоди до того, як він пройде ратифікації всіма країнами-членами ЄС, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Це залежати від позитивного голосування ЄП, і це повинно відбутися між Вільнюсом і парламентськими виборами у травні», - пояснив він.

Разом з тим, О'Салліван висловив думку, що не вірить у можливість підписання Угод виключно з «геополітичних мотивів».

«Тільки щира і віддана робота з конкретних проблем щодо виконання умов зробить підписання можливим», - сказав він.

Він окремо зупинився на недавньому підписанні Україною Меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією (ЄЕК): «Я хочу сказати дуже чітко: ми розуміємо, що Україна повинна підтримувати хороші відносини з сусідами, і ми не хочемо, щоб Україна відчувала, що є якийсь незворотний вибір між відносинами з Європою і хорошими відносинами з Росією та сусідами. Це не так, і про це було чітко сказано під час саміту Росія-ЄС вчора».

Він висловив упевненість, що Україна буде продовжувати мати тісні відносини з Росією та іншими сусідами.

«Так і повинно бути. З іншого боку, ми повинні бути впевнені, що будь-які форми співпраці з Митним союзом не суперечать імплементації глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі», - підкреслив він.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр закордонних справ України Леонід Кожара переконаний, що українська влада зможе виконати умови для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі в листопаді цього року, і сподівається, що ЄС прийме «політичне рішення» про підписання даного документа. ЄС на саміті в кінці листопада сподівається також парафувати такі ж угоди з Молдовою, Грузією та Вірменією.

31 травня в Мінську прем'єр-міністр України Микола Азаров і глава Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

331