Створення української Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) - це правильна ідея. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час прес-конференція на тему «Реальний стан економіки та банківської галузі: підсумки, тенденції та прогнози. Законодавчі ризики» заявив президент Асоціації українських банків, віце-президент Центрально-Євразійської банківської федерації, заслужений економіст України Олександр Сугоняко.

«Спроба створити українську систему масових електронних платежів і сама ідея, - це правильно. Навіть маленька Голландія має її. А міжнародні платіжні системи можуть використовуватися як частина, вони можуть працювати тут, в Україні, зберігаючи частину свого ринку. Але система в Україні повинна бути своя. І ця позиція Національного банку України - правильна... Не може бути так, щоб, наприклад, співробітники міноборони користувалися картками на базі міжнародних платіжних систем, адже ми держава, а не прохідний двір», - сказав експерт, і додав, що важливо, щоб НСМЕП впроваджувалася в Україна правильно і прозоро, зберігаючи баланс, враховуючи інтереси всіх учасників ринку.

Згоден з думкою фінансового експерта і заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Степан Кубов. «Думаю, що держслужбовці повинні мати зарплатні картки в державних банках, оскільки це державні кошти», сказав він.

«Позиція НБУ - вірна, її потрібно підтримувати. Потрібна стратегія розвитку платіжних систем України... Якщо процес буде публічним і добре підготовленим, то він не стане «добровільно-примусовим», - резюмував політик.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

169