Під час запланованого на 6 червня візиту міністра доходів і зборів Олександра Клименка до Брюсселя ключовими питаннями переговорів з представниками Євросоюзу стане удосконалення співробітництва у податковій сфері. Про це міністр розповів у коментарях «Дзеркалу тижня».

«Посилення боротьби з податковим шахрайством і ухиленням від сплати податків - це сьогодні одне з ключових питань у Європі. Євросоюз має намір залучити до протидії махінаціям країни-партнери, виробити єдині підходи і стандарти, поліпшити координацію податкових відомств, - повідомляє Клименко.

За його словами, Україна в цьому напрямі робить перші кроки, тоді як для європейців це стійкий тренд.

Глава відомства констатує, що Україна не може залишатися поза цим процесом. За його словами, це обумовлено тим, що проект Договору про Асоціацію з ЄС передбачає удосконалення співробітництва у сфері оподаткування.

Клименко повідомив, що саме цим та іншим питанням поглиблення співпраці в податковій і митній сферах у контексті Порядку денного Україна-ЄС буде приділено основну увагу в ході майбутнього візиту української делегації до Брюсселя.

«Україні необхідно якнайшвидше затвердити на законодавчому рівні та імплементувати в практику механізми контролю трансфертного ціноутворення, - підкреслює глава МДСУ, - це дозволить зробити наступний крок у бік Європи - до повноцінного автоматичного обміну інформацією з країнами ЄС про доходи і сплачені податки», - зазначив він.

За його словами, необхідність введення автоматичного обміну інформацією обумовлена ​​практичною доцільністю, щоб продовжувати відстежувати переміщення українських капіталів і після перетину кордонів Євросоюзу, «оскільки цей слід часто веде в низькоподаткові юрисдикції, де відбувається ухилення від податків».

Як раніше повідомлялося, 6 червня заплановано візит міністра доходів і зборів Олександра Клименка в Брюссель, де він під час інших заходів зустрінеться з Комісаром ЄС з питань оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдасом Шеметою. Як очікується, в ході зустрічі обговорюватиметься офшорне питання і поглиблення співробітництва в питаннях протидії мінімізації податків шляхом використання механізмів трансфертного ціноутворення (ТЦО).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

139