Податкові пільги потрібно надавати тим галузям, які стануть локомотивом економіки України. Про це виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко заявив у ході міжнародної дискусії «Гастролі Вільного ринку-2013», передає кореспондент ForUm`у.

За словами експерта, стимули економіці потрібні, але є і бюджетні обмеження, тим більше, що кон'юнктура зовнішніх ринків залишається неоднозначною. «Не можна і немає сенсу стимулювати багато галузей одночасно, якщо для цього недостатньо ресурсів», - зазначив економіст.

Він заявив, що якщо точкою зростання економіки країни може бути АПК, то йому можна зберегти преференції на певний період, водночас підтримуючи конкуренцію всередині самої галузі.

«Адже будь-які послаблення і державна підтримка порушують принципи конкуренції, і виникає питання, чому для пільг обрана саме ця галузь. Протягом всієї історії нашої незалежності можна помітити елементи міжгалузевої боротьби за бонуси та привілеї, і цю боротьбу важко назвати корисною для економіки. Галузеві групи інтересів повинні не конкурувати за це, а боротися за спільний прогрес у своїх сферах відповідальності», - сказав аналітик.

У цілому ж він упевнений, що найкращим рецептом зростання української економіки є не надання податкових пільг, а поліпшення інвестиційного клімату.

«Це дозволить нормально вести бізнес відразу всім, і актуальність преференцій і пільг ослабне. Всі сектори будуть в однакових умовах конкурентної боротьби, вільного ринку. Тим більше, що це по-своєму неминуче з підписанням угоди про асоціацію з Євросоюзом, який давно вже живе за такими принципами», - резюмував фахівець.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

217